Uji i Ftohtë Tepelena feston 20 vjetorin!

Uji i Ftohtë Tepelena ka festur këtë fund maji 20 vjetorin e…

SUPERvera me ALBtelecom dhe misioni për mbështetjen e talenteve muzikore shqiptare!

Intervistë me Drejtorin Komercial të ALBtelecom (CCO) Z. Omer Kuyucu Që në…

“Internet për të gjithë”, ALBtelecom i ofron shqiptarëve stacionin e paharrueshëm veror

“Internet për të gjithë” po shndërrohet në një realitet përherë e më…

Festivali i Filmit në Cannes: Zonjat e kinemasë në protestë për barazinë gjinore!

82 gra të industrisë së filmit, parakaluan në shenjë proteste në tapetin…

Met Gala 2018: Art, kostume dhe rebelizëm

E hëna e parë e muajit maj sjell gjithmonë një surprizë shumë…

Përvjetori i parë i Umami

Pjesa më e madhe e atyre që ishin prezent në përvjetorin e…

Diçka e madhe po ndodh në zemër të Tiranës

   

Art në Tiranë

Për të promovuar përfshirjen e grave në industrinë e metalit, ato që…

Stina Koncertore e Orkestrës Simfonike të RTSH

Orkestra Simfonike e RTSH-së, tanimë e ka filluar stinën koncertore që në…

Festivali Multikulturor i Beratit

Për 3 ditë me radhë do të qendrojë në Pedonale, ??Panairi i artizanatit,…