Kopertina që i solli fat Orit!

Është kurorëzuar si moderatorja e preferuar e shqiptarëve, Ori Nebijaj e cila…

Pushime dhe këshilla Skandinave nga Matilda Djerf

21 vjeçarja e linudr në Borås, ku jeton edhe sot Matilda Djerf,…

Elvana Hana – Dama e Ekonomisë!

E kemi njohur si drejtuese në “Institutin e Sigurimeve të Kujdesit Shëndetësor”…

Emilia Clarke – Targaryen edhe në jetë!

Mbase do të duhet edhe një tjetër vit përpara se daenerys targaryen…

5 ditë me stilin Ersi Ngjela

Vera ka ardhur dhe bashkë me të, dëshira për të udhëtuar është…

Aria Di Bari, Italo – Spanjollja e modës Franceze

Ajo vjen nga një familje Italo – Spanjolle, por e rritur në…

Olta Gixhari, Diva e Gate

Është e famshme për qëndrimin e saj prej Dive, e komentuar pa…

Sokol Balla – The real story

Në kërkimin për të njohur një figurë që do të mund të…

Modë, pasion dhe stil!

Industria e modës dhe e fashionit në vendin tonë është një seknë…

Stil dhe personalitet nga Evi Reçi

Pasionin për muzikën e ka të trashëguar nga mam­aja e saj e…