Në kuzhinën e Ballkonit të dajtit

Ai është i njohur në botë e kulinarisë së traditës që prej…

Kuzhina – Vjeshtake

Me ndryshimin e stinëve edhe dieta jonë ushqimore ndryshon. Kalimi nga vera…

Sushi Mania – Yamato

Jeni të apasionuar pas gatimeve ekzotike? Këtë muaj me ju do të…

Ëmbësirat e së Djelës – 3 tarta me fruta

E djela na bashkon të gjithëve rreth tryezës për të shijuar gatimet…

Burgers, Pizza dhe Brusketa në gastropub Last Supper

Gjatë këtij muaj kemi kërkuar për vendet më pikante tek të cilat…

Giorgio Qiqi: Shefi i Jahteve. Restorant – La Vita e Bella

Aventura e tij me artin e kulinarisë fillon më shumë se dy…

Gjel deti i mbushur me gështenja

Mënyra tradicionale sigurisht që është një ide e mirë, por ne ju…

Një shef hungarez në Tiranë

Paella (paeja) spanjolle, biftek fiorentinas, gullash serb dhe japraku shqiptar, të gjitha…

Drekë biznes në UMAMI Restorant

Jo vetëm shije unike, receta speciale të përgatitura me mjeshtëri nga shefi…

Pepper Pizza & Coktail

Shije italiane & Kokteje Tradita tipike e ushqimit italian, serviret në mënyrën…