Pepper Pizza & Coktail

Shije italiane & Kokteje

Tradita tipike e ushqimit italian, serviret në mënyrën e duhur në këtë ambient, ndër më të frekuentuarit në kryeqytet. Pepper Pizza & Coktail sjell për të gjithë admiruesit e shijes së picave, përmes recetash origjinale me përbërësit e duhur, produkte cilësore, shija e të cilave me gjasë do ju bëj të riktheheni aty sërish. E krahas tyre, mund të provoni koktejet më të mira dhe speciale të përgatitura nga bar tenderi i lokalit. Për të gjithë ata që duan një shije ndryshe, kjo është zgjedhja e duhur!

Sallatë kapreze
Përbërësit:
1 domate
5 feta djathë mocarela
¼ filxhan borzilok i freskët
¼ filxhan vaj ulliri
1 hudhër
Burrata
Kripë
Piper i zi
Rigon

Përgatitja:
Priteni domaten në feta rrethore dhe vendosini në pjatë, sipas formës së saj. Vendosni midis hapësirave të fetave të domateve edhe fetat e djathit mocarela. Spërkatini më kripë, piper të zi dhe pak rigon fetat e djathit dhe domateve. Grijeni hudhrën imët dhe hidheni mbi to, sipas dëshirës. Në fund, hidhni edhe vajin e ullirit dhe sallata është gati për tu servirur.