Qirinjtë që ju duhen gjatë vjeshtës

Vjeshta, momenti perfekt për të shijuar mbrëmjen në shtëpi, me një batanije…

Një tjetër çmim për “Vula”, me skenar dhe regji të Valmir Tertinit

Sukseset e vazhdueshme të filmit të shkurtër, “Vula”, duket se nuk kanë…

“Noma”, sipërmarrja e Rene Rexhepit shpallet si “Restoranti më i Mirë në Botë”

Për të dytën herë, “Noma” rrëmben çmimin prestigjoz, duke u vlerësuar maksimalisht…

“Vera Andrron Detin” vlerësohet maksimalisht nga kritika në Bienalen e Venedikut

Një tjetër sukses i arritur nga çikat e Kosovës, të cilat vijojnë…

20,000 lule për ekspozitën fenomenale të Bon Marché

Me emrin “Porte-Bonheurs” është pagëzuar ekspozita më e re e Bon Marché…

Filmat që kanë shkaktuar skandal në Festivalin e Kanës

Kur “morali” hyn në art, paragjykimi i vjen pas. Pikëpamjet sociale, politike,…

“Amy In The Light”! Dalin në dritë foto të papublikuara të këngëtares fantastike

10 vite më parë, bota u trondit nga lajmi se Amy Winehouse…

5 fakte për Adam Driver që ndoshta nuk i dinit

Për momentin, emri i Adam Driver është gjithmonë e më i lakuar,…

Shtëpia ku ka kaluar fëmijërinë Kurt Cobain do të kthehet në muze

Direction Aberdeen, një qytet i vendosur në Washington, është edhe vendi ku…

Disa bimë shumë të bukura, të cilat marrin pothuajse zero hapësirë!

Nëse banoni në një studio-apartament, apo dëshironi të shmangni “koleksionimin” e bimëve,…

error: Content is protected !!