Filmat që kanë shkaktuar skandal në Festivalin e Kanës

Kur “morali” hyn në art, paragjykimi i vjen pas. Pikëpamjet sociale, politike,…

5 fakte për Adam Driver që ndoshta nuk i dinit

Për momentin, emri i Adam Driver është gjithmonë e më i lakuar,…

Sugjerimet e Cannes: Filmat që duhet t’i shihni patjetër!

Pas një viti sfidues, nga virtualiteti, Festivali i Cannes do të vijë…

8 filma kult të Natalie Portman

Natalie Portman është një prej aktoreve më të talentuara të kinemasë botërore,…

Retrospektivë: Bukuria natyrale e Michelle Pleiffer

Michelle Pleiffer, e lindur më 29 prill 1957, është ndoshta një prej…

Pas 10 viteve rikthehen Friends në një episod super special

Për rreth 1 dekadë, Friends, seriali më fantastik dhe ikonik, ka qenë…

Fituesit e Oscar 2021!

Më 25 prill 2021 u mbajt ceremonia e shumëpritur e ndarjes së…

Lista e fituesve të çmimeve BAFTA

Rishtazi, janë mbajtur 2 netët e rëndësishme për industrinë e filmit. BAFTA,…

Filmat e preferuar të Leonardo DiCaprio

Ndërkohë që industria e filmit është duke u përballur me sfida të…

5 sekrete për filmin ikonik “Mr. & Mrs. Smith”

Ai është një prej njerëzve më seksi në planet, ajo ka bukuri…

error: Content is protected !!