5 sekrete për filmin ikonik “Mr. & Mrs. Smith”

Ai është një prej njerëzve më seksi në planet, ajo ka bukuri…

Trendet më të fundit të Netflix

Nëse po kërkoni një film apo serial të ri, i cili do…

8 duot më fantastike të kinemasë bashkëkohore

Kimia e tyre është e jashtëzakonshme dhe na bën që t’i adhurojmë…

Gucci do të sjellë një festival filmi dedikuar modës

Mesa duket, festivalet e filmave i mungojnë edhe Gucci, pasi labeli italian…

Kate Winslet në 10 role të paharrueshme

Që prej “Titanic”, “The Reader” dhe “Little Children”, Kate Winslet i ka…

Filmat më të bukur kanë vetëm një muzë: Coco Chanel

Në 10 janar të vitit 1971, Coco Chanel u nda nga jeta…

Ikona Anna Karina, në 15 foto vintage

E adhuruar për stilin, lirshmërinë dhe talentin e saj, Anna Karina mbetet…

Lista e plotë e fituesve të Emmy Awards

Këtë vit, vlerësimet Emmy u zhvilluan ndryshe, duke anashkaluar parakalimet në tapetin…

Apartamentet më të bukur, të shfaqur në ekranin e kinemasë

Filmat që kanë rezistuar në kohë kanë diçka të përbashkët: apartamente të…

Filmat më të vlerësuar në Festivalin e Filmit në Venecia

Si zhvillohet një festival në kohë pandemie? Kësaj pyetjeje mund t’i përgjigjet…

error: Content is protected !!