Një tjetër çmim për “Vula”, me skenar dhe regji të Valmir Tertinit

Sukseset e vazhdueshme të filmit të shkurtër, “Vula”, duket se nuk kanë…

“Noma”, sipërmarrja e Rene Rexhepit shpallet si “Restoranti më i Mirë në Botë”

Për të dytën herë, “Noma” rrëmben çmimin prestigjoz, duke u vlerësuar maksimalisht…

“Vera Andrron Detin” vlerësohet maksimalisht nga kritika në Bienalen e Venedikut

Një tjetër sukses i arritur nga çikat e Kosovës, të cilat vijojnë…

20,000 lule për ekspozitën fenomenale të Bon Marché

Me emrin “Porte-Bonheurs” është pagëzuar ekspozita më e re e Bon Marché…

Filmat që kanë shkaktuar skandal në Festivalin e Kanës

Kur “morali” hyn në art, paragjykimi i vjen pas. Pikëpamjet sociale, politike,…

“Amy In The Light”! Dalin në dritë foto të papublikuara të këngëtares fantastike

10 vite më parë, bota u trondit nga lajmi se Amy Winehouse…

5 fakte për Adam Driver që ndoshta nuk i dinit

Për momentin, emri i Adam Driver është gjithmonë e më i lakuar,…

Shtëpia ku ka kaluar fëmijërinë Kurt Cobain do të kthehet në muze

Direction Aberdeen, një qytet i vendosur në Washington, është edhe vendi ku…

Disa bimë shumë të bukura, të cilat marrin pothuajse zero hapësirë!

Nëse banoni në një studio-apartament, apo dëshironi të shmangni “koleksionimin” e bimëve,…

Historike: Muzeu i Louvre do të drejtohet nga një grua!

Për herë të parë në një histori 230-vjeçare, muzeu më i njohur…

error: Content is protected !!