Thurje Handmade, sipërmarrja që thur traditën dhe bashkëkohësinë

Puna artizanale, ndonëse është një prej traditave që na krenon, sërish po…

Tommy Hilfiger feston ditëlindjen!

Shtëpia e modës festoon 35-vjetorin dhe për më shumë se tri dekada…

Një kapele për çdo grua

Ambra Hysa, vajza e talentuar, këtë herë vjen me një pasion të…

Gjej elementin tënd në Gur Element

Historia ka dëshmuar se njeriu ka një lidhje shumë të ngushtë me…

VigArt, hapësira e krijimeve super unike

Prej kohësh punimet handmade janë kthyer në një trend shumë të pëlqyer,…

Njihuni me Klara Profkën, artisten që dashuron artin abstrakt

 Arti, e ka përmbushur njeriun në çdo epokë, duke i ushqyer shpirtin…

“Syntopia” në artin e Iris Van Herpen

“Nëse do të përdorja një fjalë për të përshkruar veprën time, do…

Amela Agastra, 17 vjeç dhe super e talentuar

Mosha nuk është aspak kriter për ndjekjen e ëndrrave dhe rasti i…

Ju prezantojmë Nensi Dojaka, dizajneren që veshi Bella Hadid në VMA!

Situata e vështirë nuk e ndaloi aspak VMA të ndante çmimet prestigjoze…

Reformation of Style

Viti 2009 i dedikohet Yael Aflalo dhe brand-it të saj Reformation. Që…

error: Content is protected !!