Bordo: Toka e verës

Çfarë të vizitoni: Në mbarë botën, ky qytet është i njohur për…

Nën qiellin e Toskanës

Nga periudha e etruskëve deri  tek ajo e romakëve të Rilindjes, Toskana…

Dëborë & Ski në Zermatt, Zvicër

Çfarë të vizitoni: Me shtrirje gjeografike në këmbët e maleve më të…

New York: Qyteti emocionues

I njohur si qyteti që nuk fle, Nju Jorku është vendi shpërthyes…

Pushime në qytetin e aventurave

Një destinacion që të josh në çdo gjë ofron për vendasit, por…

Magjepsje në Lisbonë…

Ka diçka që godet menjëherë, çdo vizitor që shkel në Lisbonë: mënyra…

Pushime të bardha në Lapland

Aty festat nuk mbarojnë kurrë…Një destinacion i jashtëzakonshëm, me ekstreme klimatike të…

Lioni, kryeqyteti i kulinarisë

Njësoj si edhe dashuria e parë…Nuk harrohet kurrë dhe ke gjithnjë dëshirën…

10 vende që duhen vizituar një herë në jetë

Zgjidhni një prej këtyre destinacioneve! Bëni gati valixhen dhe shndërrojeni këtë Dhjetor…

Pushime në fshat!

Kur të gjithë “vrapojnë” të prenotojnë destinacionet më të veçanta në prag…

error: Content is protected !!