Njihuni me destinacionet më të mira anembanë botës!

Hotelet, resortet, ishujt, qytetet dhe shtetet më të vlerësuara nga admiruesit e udhëtimeve, i gjeni në këtë artikull!

Viti 2021 na privoi nga shumë kënaqësi, por gjithsesi, të apasionuarit pas aventurave, sërish e gjetën mundësinë të eksplorojnë dhe të na sjellin një listë me destinacionet më fantastike rreth e qark globit.

Supports text, HTML tags, JS code and video embed code

Fituesit e Condé Nast Traveller’s Readers’ Choice Awards 2021, rendisin këto vende si të preferuarat e momentit.

Hotelet më të mira:

“Chiltern Firehouse”, Londër.

“Lucknam Park Hotel & Spa”, Wiltshire, Mbretëria E Bashkuar.

“The Peninsula”, Paris.

“Villa Gallici, Aix-En-Provence”, Francë.

“The Marker Hotel”, Dublin.

“Sao Lourenco Do Barrocal”, Alentejo, Portugali.

“W Doha”, Katar.

“La Mamounia Marrakech”, Marok.

“Babylonstoren”, Franschhoek, Afrika E Jugut.

“Freehand”, Los Angeles.

“The Gwen, A Luxury Collection Hotel”, Michigan Avenue, Çikago.

“Four Seasons Hotel”, Sidnej.

Shteti më i mirë:

Portugalia.

 

Ishujt më të mirë:

Ishulli më i mirë në Amerikën e Veriut: Kepi Breton, Kanada.

Ishulli më i mirë në Evropë: HVAR, Kroaci.

Ishulli më i mirë në Atlantik: St Barts.

Ishulli më i mirë në Australi dhe oqeanin Paqësor: Bora Bora

Resortet më të mira:

Në Evropë: “Courmayeur”, Italy.

Në Amerikë: “Deer Valley”, Utah

Qyteti më i mirë në botë:

Tokio.

Treni më i mirë në botë:

“Seven Stars” në KYUSHU, Japoni.