Për arredimin e shtëpisë frymëzohuni nga filmat legjendarë

Është çasti ta pranojmë se të gjithë e kemi menduar të arredojmë shtëpinë tonë pasi kemi parë një film nga Wes Anderson. Ngjyra vibrante, shumë pozitivitet dhe shumë stil.
Një numër i madh filmash legjendarë na japin disa ide fantastike si mund ta ndryshojmë interiorin e shtëpisë sonë, për ta bërë atë të duket autentike dhe elegante, ndaj ju sjellim disa kryevepra kinematografike, të cilat mund të shërbejnë si frymëzimi i radhës.

Klasik si interiori i “Call me by your name” – Luca Guadagnino,

Ngjyra të ftohta si te “Nocturnal Animals” – Tom Ford.

Supports text, HTML tags, JS code and video embed code


Kombinime mbresëlënëse, frymëzuar nga “Ex machina” – Alex Garland.


Stil maksimalist si në “Carol” – Todd Haynes.


Luksoze sit e “The Great Gatsby” – Baz Luhrmann.


Të dashuruar me natyrën si te “The Ghost Writer” – Roman Polanski.


Ngjyra të lumtura si te “Broken Embraces” – Pedro Almodóvar.


E verdha plot klas si dhoma e Natalie te “Hôtel Chevalier” – Wes Anderson.


Më shumë dritë dhe hapësirë vjen si sugjerim nga Sofia Coppola në filmin “Marie-Antoinette”.


E bardha dhe e zeza, duo-ja perfekte si tek “American Psycho” – Mary Harron.