Reformation of Style

Viti 2009 i dedikohet Yael Aflalo dhe brand-it të saj Reformation. Që prej 1 dekade, nga dizenjuesja dhe marka e saj prezantohen vetëm modele unike dhe lehtësisht të kombinueshme. E frymëzuar nga stili vintage, Yael Aflalo ka krijuar për artiste shumë të njohura si Rihanna, Taylor Swift e Emily Ratajkowski, duke krijuar kështu një format të ri në industrinë e modës. Në çdo stinë Reformation di të servirë modelet më të bukura, komode dhe të thjeshta, duke rikthyer epokën më të ndritur të modës, atë vintage.

Supports text, HTML tags, JS code and video embed code

Yael Aflalo, nënë dhe një bizneswoman shumë e fuqishme, ka arritur të definojë stilin, duke e kthyer Reformation në markën më të preferuar në Britaninë e Bashkuar dhe një super-cool brand në ShBA. E etiketuar si “brand-i i 2008-ës”, Reformation është kthyer në kultin e rehatisë së veshjeve dhe i kombinive shumë të këndshme, të duhura për çdo sezon.

Veshje të bukura, fustane vintage, pallto shumë të ngrohta dhe një stil që shkon me gjithçka janë përbërsit kryesorë të Reformation. Brandi i vitit të kaluar krijon veshje që të gjithë do t’i vishnin me shumë dëshirë dhe kjo e bën më të preferuarën e momentit. Padiskutim, dizenjuesja dhe kreatorja di si të pushtojë zemrat e fashionista-ve dhe të marrë fronin e stilit.
Thjeshtësia mbi të gjitha!”, – thotë Aflalo dhe kjo e bën modën edhe më dinamike!