Për herë të parë, organizohet Festivali i Këngës në Kosovë

Pallati i Rinisë në Prishtinë është elektrizuar nga tingujt muzikorë që jehonin…

“Tre Tenorët” sjellin një ceremoni e jashtëzakonshme për lumturimin e Nënë Terezës

“Tre Tenorët” do të vijnë shumë shpejt, më 19 tetor 2023, me…

Hap i rëndësishëm për energjinë e rinovueshme: Shqipëria përfiton investimin më të madh energjitik në rajon

Kompania amerikane CWP ka prezantuar një vizion të ri dhe të rëndësishëm…

Kënga Magjike 2022 kombinon risitë, artistë të mëdhenj e të rinj, në 4 netë plot magji!

Nis së shpejti Kënga Magjike 2022, festivali ndërkombëtar i muzikës, me mbështetjen…

Romancat vokale dhe instrumentale të Feim Ibrahimit vijnë përmes një koncerti gala, mbështur nga ONE dhe ALBtelec

  Koncerti i parë i mbajtur mbrëmë në Tiranë, do të udhëtojë…

Hungarissimo sjell shkëlqimin e Hungarisë në Tiranë

4iG, investitori hungarez i ALBtelecom dhe ONE mbështet Hungarissimo, i cili sjell…

Hackathoni i sfidave klimatike “Climathon Tirana” 2022 shpalli fituesit me zgjidhjet më novatore drejt një të ardhmeje të qëndrueshme për kryeqytetin

Climathon Tirana 2022 u organizua nga ICTS Lab dhe u mbështet nga…

Në kopshtin e dashurisë së Venerës dhe Lindit

Venera dhe Lindi, çifti më i dashur për publikun, zhvilluan recitalin e…

Frymëzuar nga bregdetet më të njohura në botë, Folie Marine finalizon sezonin me festa spektakolare. Festivali Sundance në Jalë, në 3-4 shtator, eventi ku asnjë s’do të mungojë.

Festohet me spektakël në hapje por edhe në mbyllje të sezonit veror,…

OriginAL, zbulo rrënjët e tua!

Të jesh në tokë të huaj dhe të jesh i vetëdijshëm për…

error: Content is protected !!