Receta perfekte për kremin me luleshtrydhe

Rebekah Peppler, gazetarja dhe blogerja e ushqimit, sapo ka botuar librin e…

Një gotë rum si në Kubë!

Nga Ishulli i Krokodilëve, i cili shquhet për disa specie endemike krokodilësh,…

Tiramisu për fundjavë? Ju sjellim recetën më të thjeshtë!

Fundjava është koha e duhur për të përgatitur një ëmbëlsirë të thjeshtë…

Receta më e mirë për të përgatitur pica margherita

Çdo ditë është e duhura për të përgatitur dhe shijuar picën tradicionale…

Gati për një mëngjes plot shije?

Mëngjesi është vakti më i rëndësishëm i ditës dhe si i tillë…

3 koktejle super të këndshëm nga Cassie Winslow

Margarita, qitro, gin dhe tonic, kamomil dhe shumë shije dhe aroma të…

Receta e fundjavës: Kek me karrotë

Një kek me karrotë është një ëmbëlsirë shumë e thjeshtë, e cila…

Menuja e Vitit të Ri – pjatat që nuk duhet të mungojnë në tryezën tuaj

Viti i Ri është festa që të gjithë e presim me padurim…

Bar-i i preferuar i të gjithëve sjell recetën e koktejlit perfekt

Çfarë na duhet gjatë periudhës së festave? Dhurata, dashuri, lumturi dhe momente…

Rita Ora ndan me ne recetën e pastave super të shijshme

Në episodin e “Mama, I Made It” nga revista Elle, ishte e…

error: Content is protected !!