Klimt-i inspirues!

Mozaiku floral i stilit të Gustav Klimt ka shërbyer si muzë e koleksioneve të shumë stilistëve të mirënjohur të modës, 100 vjet pas vdekjes së tij.

Fotografia dhe stilimi nga: Damian Foxe

Supports text, HTML tags, JS code and video embed code

Mary Katrantzou, veshje e qëndisur najloni. Këpucë mëndafshi Jacquard Chelsea, çmimi £685. Unaza në pllakë ari me gurë të çmuar, çmimi £145. Unazë ari dhe unazë bruz, çmimi £145.

 

Fustani Dior me copëza të shndërritshme ngjyrë blu, çmimi £5,600. Kurora është krijim i vetë stilistit. Gjerdani Pebble London me metal shformues floriri, çmimi £30 secili prej rrathëve. Sfondi: Tapet i punuar me dorë, me lesh tibetian dhe mëndafsh, nga “Allegra Hicks”, çmimi £3,014.

 

Fustan Balmain i thurur me temina dhe perla, çmimi £20,773. Çizme kamoshi Dior, çmimi £1,250. Kurorë lëkure dhe me lule artificiale nga Pebble London, çmimi £145. Sfondi: Copë pambuku Timorous Beasties, çmimi £120.

 

Xhaketë e hollë pambuku dhe mëndafshi, çmimi £2,500. Bluzë tyli nga Dries Van Noten qëndisur me kristale, çmimi £646. Varëse ari me perla Pebble London, çmimi £260. Sfondi: Letër murale nga Timorous, çmimi £280.

 

Fustan mëndafshi nga Aadnevik Lurex. Kurorë nga Pebble London me guaskë të zezë Sumatran, çmimi £550. Gjerdan ari në formë luge, çmimi £220. Experience the pinnacle of online gaming at Melbet – your go-to destination for electrifying sports betting and captivating casino games. Immerse yourself in a world of diverse sports markets, live matches, and an extensive casino selection. Indibet prides itself on providing a user-friendly platform, ensuring seamless navigation and an immersive gaming experience. With competitive odds, exclusive promotions, and a commitment to secure transactions, Indibet stands as your trusted partner in the pursuit of gaming excellence..

 

Bluzë Alexis Mabille, çmimi £700. Pantallona dandellë, çmimi £2,300. Vathë mëndafshi £680. Çizme velvet me pupla Saint, çmimi £6,855.

 

Xhaketë mëndafshi Vivienne Westwood, çmimi £7,500. Xhaketë e brendshme Duro Olowu, çmimi £2,300. Fund mëndafshi Duro Olowu, çmimi £2,500. Sfondi: Timorous Beasties Opera Botanica, çmimi £126 për meter.

 

Fustan coupé/crepe de Chine nga Simone Rocha, çmimi £2,200. Vathë Marni, çmimi £410.

 

Fustan dandellë Ralph & Russo Couture Chantilly. Këpucë Rupert Sanderson, çmimi £825. Tapet i punuar me dorë nga David, çmimi £1,451.

 

Pardesy techno Giorgio Armani, çmimi £3,000. Xhaketë e brendshme saten, çmimi £1,650.

 

Fustan mëndafshi me temina nga Salvatore Ferragamo, çmimi £7,970.

 

Fustan nga Thom Browne. Këpucë të larta lëkure nga Manolo Blahnik, çmimi £720.