Fundjava që lamë pas ishte padyshim një fundjavë magjike në Tiranë. Askush nuk e kishte menduar që ky muaj do të niste me dy nga emrat, tashmë të mëdhenj të muzikës ndërkombëtare.

Në 1 qershor ishte e vështirë të zgjidhje një orar për të qenë pjesë e #OraeSuperMuzikes, për shkak se stendat e ALBtelecom ofronin argëtim gjatë gjithë kohës dhe artistët performues ishin vërtetë më të mirët.

Supports text, HTML tags, JS code and video embed code

Ermal Meta këndoi dhe performoi me kitarë e në piano. Talenti multi-instrumentist ndau me publikun momente nga jeta e tij personale, duke dhënë më në fund dhe shpjegimin përse shqipja e tij tingëllon pak si e vjetër (Ermali flet shqip më së shumti me gjyshen, kështu që shprehjet e tij popullore janë paksa të një brezi tjetër).

Karizmatike dhe me një look krejtësisht të ri, Rita Ora rrëmbeu vëmendjen e të pranishmëve te #SuperStacioni dhe dhjetëra mijëra të tjerëve që e ndoqën në media dhe rrjete sociale. Një diva absolute, Ora solli performancat e saj më të mira e më të ndjera në skenën e ALBtelecom.

Çdokush që ndodhej në skenë bëri foto, story apo video live. Aq sa u shënua një numër rekord postimesh falë #internetpertegjithe, me stacionin më të ri me Wi-Fi falas të ofruar nga ALBtelecom, pikërisht në Sheshin Skënderbej. Ata që ndodheshin në rreshtin e parë, përjetuan nga shumë pranë eksperiencën e jashtëzakonshme. Mjaft të rinj e të rritur, kishin udhëtuar për koncertin jo vetëm nga të gjitha qytetet në Shqipëri, por dhe nga jashtë kufirit.

Dhurata të shumta dhe GB falas u dhuruan për pjesëmarrësit realë e virtualë të eventit më të madh të vitit, si për të theksuar që ALBtelecom vazhdon të ketë në prioritet abonentët e tij [#mejuteparet].

Dhurata më e bukur ishte mundësia që ALBtelecom i dha fituesve të konkurseve të shumta që zhvilloi në rrjetet sociale për të takuar e për të bërë foto me idhujt e tyre! Djem dhe vajza bënë ëndrrën e tyre realitet, duke marrë pjesë në pyetësorët që ALBtelecom publikoi përgjatë javëve të fundit për të dhuruar këtë mundësi që vjen një herë në jetë. Por, akoma më e rrallë ishte dhe surpriza e tetë vajzave, të cilat u ngjitën në skenë me Rita Orën gjatë performancës së hitit të saj më të fundit “Girls”! Një emocion i papërshkrueshëm, i cili u transmetua edhe te publiku i pranishëm.

Rita Ora dhe Ermal Meta tashmë kanë lënë një gjurmë të pashlyeshme jo vetëm në kujtimet e fansave të tyre më të zjarrtë, por dhe në historinë e eventeve, të cilat bashkuan shqiptarë e të huaj për një koncert të niveleve botërore.

Por, festa nuk ka mbaruar, përkundrazi! #SuperStacioni do vazhdojë rrugëtimin e tij me #internetpertegjithe, duke sjellë në të gjithë Shqipërinë digjitalizim, Wi-Fi, lojëra, argëtim, dhurata dhe emra të mëdhenj të muzikës dhe artit në çdo cep të Shqipërisë. Ndaj jehona e këtij eventi dhe atyre që priten në vijim do të zgjasë përgjatë gjithë stinës së verës.

Leave A Comment

Your email address will not be published.

error: Content is protected !!