Një gotë rum si në Kubë!

Nga Ishulli i Krokodilëve, i cili shquhet për disa specie endemike krokodilësh, vjen një prej pijeve më mahnitëse. Recetën, si gjithmonë, jua sjell Elegance.

Përbërësit për 1 gotë:
50 ml rum Reserva Eminente
50 ml liker Maraschino
15 ml lëng ananasi
10 ml lëng limoni
5 ml shurup

Supports text, HTML tags, JS code and video embed code

Përgatitja:
Kombinoni të gjithë përbërësit në një kanë dhe vendoseni në frigorifer. Pritni dy copa ananasi në gjysmë dhe hidhini në kanë. Më pas, hiqeni kanën nga frigoriferi dhe pritni disa copa lime. Mbushni një gotë me kuba akulli dhe më pas hidhini në një gotë rumi.
Ju bëftë mirë!