Veshjet më të bukura në BAFTA

British Academy Film Awards, e njohur edhe si BAFTA, është një prej eventeve më të rëndësishme në industrinë e kinemasë. Sigurisht, në një maratonë të tillë nuk mund të mungojnë veshjet e përkryera të aktorëve dhe aktoreve më të pëlqyer të momentit.

BAFTA, një ngjarje esenciale kinematografike dhe mode, është mbajtur në distancë, por kjo nuk ka penguar botën e filmit të bashkëpunojë me gjigantët e stilit.

Supports text, HTML tags, JS code and video embed code

Elegance ju sjell disa nga veshjet më të bukura të maratonës së BAFTA.

Andra Day

Vanessa Kirby

Tom Hiddleston

Rose Byrne

Riz Ahmed

Renée Zellweger

Priyanka Chopra dhe Jonas Nick

Phoebe Dynevor

Pedro Pascal

Niamh Algar

Maria Bakalova

Leslie Odom Jr

Kosar Ali

James McAvoy

Gugu Mbatha Raw

Cynthia Erivo

Clara Amfo

Bukky Bakray

Ashley Madekwe

Anna Kendrick