5 ditë me stilin e Linda Dido

E hënë
Një kombinim i ngjyrave të lehta, pastel, ngjyra florale të kombinuara shumë këndshëm me një palë atlete dhe një çantë në miniature që është kthyer sërish në modë.

Supports text, HTML tags, JS code and video embed code

E martë
Kombinimet e motiveve të ndryshme të thyera me ngjyra shumë të forta, janë një propozim që vjen nga java e modës. Vijat vertikale në copat e këmishave, të kombinuara me funde të stilit latin ishin një rikthim në vitet ’80, stil që u bë i dallueshëm edhe në pasarelën e Narcizo Rodrigues.

E mërkurë
E kush tha që një fustan i gjatë floral, ku dominojnë ngjyrat blu kobalt dhe e bardhë, nuk mund të përdoren edhe në zyrë. Kjo zgjedhje sjell një look të freskët dhe plot gjallëri, që i shoqëruar me një palë atlete është një veshje e bukur si për orët e ditës, që me një ndryshim të vogël pra një palë taka bëhet një zgjedhje për pasdite.

 

E enjte
Një pamje e dominuar nga ngjyra e kuqe, por në një material më të lehtë se xhinsi, është një zgjedhje e guximshme, por shumë e bukur nëse kombinohet me një këmishë të dizenjuar me “polka dot”.

 

E premte
Ja, edhe e premtja erdhi! Bashkë me fundjavat e gjata të mbushura me një stil miks. Pikërisht ky propozim vjen edhe nga Ilda, e cila mikson një stil urban me një palë taka “rosa fucsia” dhe një çantë transparente, e rikthyer shumë në modë kohëve të fundit. Kjo është e premtja ideale “IN” dhe sport.