Kush është shqiptari i famshëm që ka ndihmuar qindra studente jashtë vendit

Elvin Guri mund të kishte mbetur i panjohur për publikun e gjerë…

Një business woman si Ori Kuçi

Ajo është një ndër vajzat më interesante që kemi takuar në Elegance….

Koktejl dhe elegance

Jeta e natës dhe pasioni për të kaluar disa orë në shoqërinë…

Pushime dhe këshilla Skandinave nga Matilda Djerf

21 vjeçarja e linudr në Borås, ku jeton edhe sot Matilda Djerf,…

Emilia Clarke – Targaryen edhe në jetë!

Mbase do të duhet edhe një tjetër vit përpara se daenerys targaryen…

Aria Di Bari, Italo – Spanjollja e modës Franceze

Ajo vjen nga një familje Italo – Spanjolle, por e rritur në…

Modë, pasion dhe stil!

Industria e modës dhe e fashionit në vendin tonë është një seknë…

Një botë e çmuar!

Loja me ngjyrat dhe format e gurëve, deri në krijimin e bizhuve…

Skena, Shkëlqimi dhe Pasioni! Një rrëfimi nga tre zonja të teatrit.

Në mesin e një debati të nxehtë për teatrin, gjendjen e tij…

I vogli – I madh Pierpaolo

Linguazhi estetik dhe procesi kreativ përmes të cilit ëndrrat e Pierpaolo Piccioli…