Udhëtim në ishullin e Korsikës

Si një zgjatim i vijës bregdetare të mesdheut, Korsika përmbledh një kontinent…

Shqipëria, Perla e humbur e Ballkanit – Destinacioni numër 1 i 2018-ës, sipas National Geographic

Vendi ynë është përzgjedhur nga “National Geographic”, si vendi numër një për…

Bruges i përallave mesjetare!

Tashmë që pranvera erdhi dhe dëshira për të udhëtuar bëhet e madhe,…

Valencia, qyteti i artit dhe shkencës!

Valencia, qyteti i tretë më i rëndësishëm i spanjës me rreth 800,000…

Mavrova, 2764 metra për të prekur qiellin

Pasioni për natyrën, fotografinë dhe sportet ekstreme mund të jenë arsyet për…

Korça, destinacioni i katër stinëve

Nëse doni t’i shpëtoni monotonisë së qyteteve të mëdha, nëse jeni të…

Budapest, “Parajsa” e eksploruesve

Nëse keni në plan të vizitoni për herë të parë Budapestin, ne…

Lugano, oazi i natyrës

Çfarë të vizitoni: I pozicionuar në mënyrë të përsosur në një liqen…

Pushime në Shtator? Ja ku duhet të shkoni!

Lejo veten të përkëdhelesh nga pushime super luksoze! Të paktën, një herë…

Ishujt më të bukur në botë

Sapo i sheh, të magjepsin në çdo gjë tyren! Janë vende fantastike,…