10 shprehje frymëzuese nga Gandhi

Mohandas Karamchand Gandhi ka lindur në Indi në vitin 1869. E gjithë bota…

Ikonat që frymëzojnë Carla Bruni

Edhe një divë frymëzuese si Carla Bruni ka personalitete të cilat e…

Si nisën 5 romancat mbretërore?

Historitë e dashurisë në kështjella, me princë të kaltër dhe princesha shumë…

The Wonderful Ori Nebijaj

“Karierra, life style-i dhe pasionet e një prej buzëqeshjeve më rrëzëllitëse të…

Sam Mendes, legjendari i kinemasë

Një film i mirë nuk zhduket kurrë nga memoria, lë gjithmonë gjurmët…

Gëzuar ditëlindjen Fadil Berisha

Diva Ermonela Jaho

Një rrëfim për artin dhe dashurinë, për suksesin e fundit në skenën…

Mira Meksi: Me ngjyrat e Meksikës

Pas suksesit të dy novelave të fundit, shkrimtarja e njohur vjen në…

Agnesa Vuthaj: “Jam e lumtur”

Ku ndodheni tani dhe me çfarë po merreni? Momentalisht që po shkruaj…

Sokol Cikalleshi: “Misioni Im”

Ndjesitë pozitive post kualifikimit historik të Kombëtares Shqiptare për në Francë 2016-të…

error: Content is protected !!