Ismail Kadare fiton “Nobelin Amerikan” për vitin 2020

Çmimi Ndërkombëtar i Letërsisë Neustadt është vlerësimi i radhës për Ismail Kadare,…

Çfarë të lexoni në tetor?

Jemi zyrtarisht në vjeshtë, në sezonin e pulovrave të buta, batanijeve të…

Librat që duhet të lexoni në shtator

Ekziston një hipotezë se librat përshtaten me stinët. Kështu, Elegance jus jell…

Librat që kanë ndryshuar jetën e Ines de la Fressange

Fytyra që frymëzoi Karl Lagerfeld dhe supermodelja e jashtëzakonshme, Ines de la…

“1984”, kryevepra e pakohë

“1984” George Orwell/ 800 lekë Një ndër veprat më me ndikim të…

Librat për fëmijë – Propozimet e klasikëve

Tashmë e dimë se librat janë një prej faktorëve më të rëndësishëm…

Verë dhe një libër që njeh skutat e fshehta të trupit tonë

Nuk ka rëndësi nëse jeni në plazh apo kudo, ky libër do…

Mbështesim Librin

Përçmimi Alberto Moravia/ 800 Lekë Shoqëria e ditëve të sotme është e…

Mes dashurisë dhe letërsisë

Alda Bardhyli është një personazh i njohur i botës letrare në vend….

E duam librin

E vërteta mbi çështjen Herri Kjubert Joël Dicker/ 1,400 Lekë Në verën e…

error: Content is protected !!