Artisti Admir Pervathi sjell “A Galeri”, pikënisjen e ëndrrës dhe vijimësinë e karrierës së tij

Arti është ajo gjini dinamike që gjithmonë zhvillohet, kërkon të ndryshojë krejt,…

Brenda bareve sushi në Paris

Kulinaria japoneze vijon të frymëzojë çdo vend, veçanërisht Parisin. Thjeshtësia, minimalizmi dhe…

8 filma kult të Natalie Portman

Natalie Portman është një prej aktoreve më të talentuara të kinemasë botërore,…

Retrospektivë: Bukuria natyrale e Michelle Pleiffer

Michelle Pleiffer, e lindur më 29 prill 1957, është ndoshta një prej…

Stili bohemian në ballkonin tuaj

Stili bohemian është pa dyshim një ndër të preferuarit e interior dizajnerëve…

Pas 10 viteve rikthehen Friends në një episod super special

Për rreth 1 dekadë, Friends, seriali më fantastik dhe ikonik, ka qenë…

Gucci celebron vitin jubilar me një ekspozitë të jashtëzakonshme

Me rastin e 100 vjetorit të Gucci, një prej brandeve më ikonikë,…

Dastid Miluka rrëfen rrugëtimin e tij artistik në një ekspozitë të veçantë.

Në lëmin e gjerë të fushave me të cilat arti bashkëpunon, së…

Në fokus: Tadao Ando dhe 15 veprat e tij spektakolare

Krijimi më i fundit i arkitektit të jashtëzakonshëm Tadao Ando do të…

Loewe sjell një koleksion mbresëlënës për interiorin

Jonathan Anderson, drejtori artistik i Loewe duket se është apasionuar me qeramikën…

error: Content is protected !!