Pas një beteje të gjatë me sëmundjen e rëndë, ndahet nga jeta artistja ikonike

Aktorja dhe këngëtarja ikonike, Olivia Newton-John, ka ndërruar jetë ditën e hënë,…

Oscars 2022, njihuni me nominimet dhe fituesit

Eventi i Oscars ishte spektakolar dhe plot ndodhi të papritura (po, e…

Puthjet më romantike të ekranit

Sot, në Ditën e Shën Valentinit, kthehemi pas në kohë dhe ju…

Serialet britanikë që duhet të shohësh në Netflix

Në një botë kaotike si kjo e sotmja, mendojmë se të gjithë…

Skenat më të bukura nga filmat e Wes Anderson

Filmat e Anderson janë momente të pastra të artit dhe poezisë. Karaktere…

10 filmat më të mirë romantikë

Për romantikët e pandreqshëm, një listë me filmat më të mirë romantikë:…

5 sugjerime nga kinematografia japoneze, për fansat e horrorit

Ndërkohë që kinemaja japoneze po njihet ndërkombëtarisht, ku sjellim plot 5 sugjerime…

“House of Gucci” filmi më i shumëpritur i momentit

Krijim, fuqi, supermaci, sekrete familjare dhe shumë të tjera, të gjitha në…

“Squid Game” mbaroi, çfarë të shoh tani?

Nëse edhe ti, ashtu si pjesa tjetër e botës, e adhuron serialin…

Një tjetër çmim për “Vula”, me skenar dhe regji të Valmir Tertinit

Sukseset e vazhdueshme të filmit të shkurtër, “Vula”, duket se nuk kanë…

error: Content is protected !!