Targaryen edhe në jetë!

Suksesi i “Game of Thrones” ishte i padiskuteshëm dhe padyshim, Daenerys Targaryen…

Emily Blunt dhe rrugëtimi i saj magjik në Hollywood

Origjina E lindur në Wandsworth të Londrës, Emily Blunt është vajza e…

Provokuesi Lars Von Tier!

I lindur më 30 prill të 1956-ës, Lars von Tier është një…

Jack Nicholson, 60 vite histori në pelikulë!

I njohur për performancat e jashtëzakonshme, që nga rolet dytësore deri tek…

Gëzuar ditëlindjen e 104-rt Olivia de Havilland, ylli i “Gone with the Wind”!

Një tjetër ditëlindje për divën e kinematografisë, Olivia de Havilland, të cilën…

Yorgos Lanthimos provokuesi i shqisave!

Drithërues, tronditës dhe thellësisht psikologjik! Këto etiketime shoqërojnë karrierën kinematografike të Yorgos…

Margot Robbie e di çfarë do!

Një prej yjeve më të suksesshëm të Hollywood, Margot Robbie, ka arritur…

Taika Waititi, superheroi i kinemasë

“Të xhirosh dhe të prodhosh nuk është një profesion, ka të bëjë…

10 filmat që na dërgojnë anë e mbanë globit

Vicky Cristina Barcelona Të dërgon në Barcelonë Dy miq amerikanë udhëtojnë në…

error: Content is protected !!